Zmień rozmiar czcionki

Oceń na 1Oceń na 2Oceń na 3Oceń na 4Oceń na 5 (2 głosów, średnia: 5,00 na 5)

♣ Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łubnicach na czytelników biblioteki – dnia 09 marca 2006 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach, w obecności Dyrektora szkoły mgr Ireny Szymanek, odbyła się impreza biblioteczna ph: „Pasowanie na czytelnika”.

Udział w niej wzięli uczniowie klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej w Łubnicach oraz ich wychowawcy p. Wiesława Mączka i p. Anetta Szynczewska-Weaver. Klasa druga przygotowała i przedstawiła część artystyczną poświęconą książce i bohaterom książkowym, aby zachęcić „pierwszaków” do czytania książek i odwiedzania biblioteki.

Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika przez kierownika GBP p. Dorotę Wejner. Następnie każdemu wręczono upominek – książeczkę oraz identyfikator, upoważniający ucznia do samodzielnego korzystania z biblioteki. Dzieci poznały wyposażenie biblioteki oraz zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, dowiedziały się w jakich godzinach mogą wypożyczać książki i korzystać z czytelni. Dodatkowe atrakcje: słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz quiz nagradzany słodyczami.

Dzięki tak wspaniale przygotowanej imprezie dzieci zostały zachęcone do czytania i częstego wypożyczania książek, zapewne biblioteka będzie im się kojarzyła z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to może warto się nim podzielić z innymi:
  • Wykop
  • Gwar
  • Google Buzz
  • Yahoo! Buzz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Tumblr
  • MySpace

♣ Komentarze

Brak komentarzy do wpisu “Pasowanie na czytelnika”

Wypowiedz się - dodaj swój komentarz!

Prosimy, aby w komentarzach wypowiadać się w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk oraz zasad poprawnej pisowni i kultury dyskusji. Gwiazdką oznaczyliśmy pola, które trzeba wypełnić.

• Buzz
  • MySpace