Odwiedziny w bibliotece

7 maja br. Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła uczniów z klasy VI d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie wraz z nauczycielką j. polskiego Moniką Szafrańską. Pani Elżbieta Wierzba pracownik biblioteki przedstawiła główne zadania i zasady funkcjonowania placówki oraz opowiedziała o różnorodnych formach aktywności biblioteki, a także o zbiorach regionaliów, dokumentujących historię i kulturę powiatu wieruszowskiego.

Pani Katarzyna Idzikowska, dyrektor biblioteki zaprezentowała uczniom wystawę znajdującą się w bibliotece pn.: „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej”. Zebrane prace powstały podczas II Otwartego Pleneru Plastycznego Artystów Województwa Łódzkiego. Twórcy na płótnach utrwalili najpiękniejsze miejsca naszego województwa. Uczniowie mogli podziwiać piękne obrazy a na koniec wpisali się do księgi pamiątkowej.

Więcej o: ,