Zmień rozmiar czcionki

Oceń na 1Oceń na 2Oceń na 3Oceń na 4Oceń na 5 (Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu)

♣ III Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki

31 maja br. w kinie „Słońce” w Wieruszowie odbył się galowy koncert II Powiatowego Festiwalu pn. „Piosenki z bajki” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Festiwal ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury.

III Powiatowy Festiwal pn.: „Piosenki z bajki”,ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie. Celem konkursu było: wyłonienie talentów muzycznych młodych mieszkańców powiatu oraz popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Festiwal odbył się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Adresatami konkursu byli uczniowie przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego.

Na konkurs wpłynęły 23 zgłoszenia z 5 przedszkoli i 10 szkół podstawowych powiatu wieruszowskiego.

Przedszkola

• Gmina Wieruszów: Przedszkole nr 1 w Wieruszowie, Przedszkole nr 3 w Wieruszowie
  • Gmina Czastary: Przedszkole w Czastarach
  • Gmina Galewice: Przedszkole w Galewicach, Oddział przedszkolny w Niwiskach
  • Gmina Lututów : Przedszkole w Lututowie

Szkoły Podstawowe

• Gmina Wieruszów: SP nr 1 w Wieruszowie , SP nr 2 w Wieruszowie, SP w Pieczyskach, SP w Teklinowie
  • Gmina Bolesławiec: SP w Bolesławcu
  • Gmina Czastary: SP w Czastarach, SP w Radostowie
  • Gmina Lututów: SP w Lututowie
  • Gmina Sokolniki: SP w Tyblach

Do finału zakwalifikowało się 11 dzieci. Prace oceniał komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Wierzba, Magdalena Burzała, Halina Okoń, Karolina Boguś.

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii przedszkola:

I miejsce – Betina Kozłowska – Oddział przedszkolny w Niwiskach – łączna ilość punktów – 140

II miejsce – Natalia Leszczyńska – Przedszkole w Lututowie – łączna ilość punktów – 139

III miejsce – Martyna Domal – Przedszkole nr 1 w Wieruszowie – łączna ilość punktów – 123

Wyróżnienie: Karina Opelt – Przedszkole nr 3 w Wieruszowie

W kategorii Szkoły Podstawowe I-III:

I miejsce Natalia Bystrek – SP nr w Pieczyskach – łączna ilość punktów – 147

II miejsce Hubert Ceglarek – SP nr 1 w Wieruszowie – łączna ilość punktów – 146

III miejsce Małgorzata Faryś – SP nr 1 w Wieruszowie – łączna ilość punktów – 137

III miejsce Roksana Trybus – SP W Niwiskach – łączna ilość punktów –136

Wyróżnienia: Aleksandra Hącel SP w Czastarach, Weronika Bak SP w Lututowie, Agnieszka Zimoch SP w Bolesławcu.

Wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w festiwalu otrzymali nagrody. Po wręczeniu nagród dzieci zaśpiewały hymn festiwalu „Kaczkę dziwaczkę”. Korzystając z okazji koordynator wojewódzki Fundacji Elżbieta Wierzba podziękowała wszystkim, którzy zawsze angażują się i biorą aktywny udział w kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom i chętnie głośno czytają naszym milusińskim. Dyplomy Uznania odebrali min. Starostwo Powiatowe – wicestarosta Mirosław Urbaś, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie – Waldemar Kopacki. Dyplomy uznania otrzymali również opiekunowie, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dzieci do występu.

Po części oficjalnej na wszystkie dzieci czekała niespodzianka: seans filmowy i słodki poczęstunek. Wszyscy wspaniale się bawili. Organizatorzy zapraszają dzieci do wzięcia udziału za rok. Sponsorem nagród rzeczowych był Starosta Wieruszowski.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to może warto się nim podzielić z innymi:
  • Wykop
  • Gwar
  • Google Buzz
  • Yahoo! Buzz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Tumblr
  • MySpace

♣ Komentarze

Brak komentarzy do wpisu “III Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki”

Wypowiedz się - dodaj swój komentarz!

Prosimy, aby w komentarzach wypowiadać się w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk oraz zasad poprawnej pisowni i kultury dyskusji. Gwiazdką oznaczyliśmy pola, które trzeba wypełnić.

• Buzz
  • MySpace