XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Łubnicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach, wzorem lat ubiegłych , włączyła się w ogólnopolską akcję czytania dzieciom organizowaną przez Fundację  ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom, promującą głośne czytanie.

Dnia 7 czerwca 2013 roku do biblioteki przybyli uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej w Łubnicach wraz z wychowawczynią Panią Teresą Gaj.  Na spotkaniu przeczytane zostały utwory znanych i mniej znanych pisarzy . Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki „O Pleciudze” Hanny Januszewskiej  z XVIII tomu Kolekcji Książek Cała Polska Czyta Dzieciom oraz wierszy Doroty Gellner, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Te ostatnie wspólnie z lektorami recytowały i wspaniale się bawiły.

Utwory pięknie przeczytały: Pani Jadwiga Podejma – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łubnicach i Pani Patrycja Gaj – podinspektor ds. oświaty i kadr Urzędu Gminy w Łubnicach.

Więcej o: , , ,