Szkolenie w bibliotece

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie wraz z Konsorcjum Bibliotek – Użytkowników Systemów „SOWA” byli organizatorami bezpłatnego szkolenia „Sposób pozyskiwania nowych czytelników dzięki współpracy systemu bibliotecznego z Portalem e-usług bibliotecznych” dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu wieruszowskiego, które odbyło się 26 lutego 2014 r. w siedzibie biblioteki.

Prowadzącą szkolenie była Krystyna Brodowska przedstawiciel Konsorcjum Bibliotek-Użytkowników Systemów SOWA. W czasie szkolenia zwrócono uwagę na oczekiwania społeczne wobec bibliotek, dokonano przeglądu wykorzystywanych przez biblioteki narzędzi, funkcji społecznościowych w katalogach OPAC. Zaprezentowano portal usług bibliotecznych w.bibliotece.pl, możliwości współpracy systemu SOWA z portalem oraz sposoby pozyskiwania nowych czytelników dzięki innowacyjnym usługom oferowanym przez to narzędzie.

Więcej o: , , ,