Projekt “Mała książka – wielki człowiek”

Projekt “Mała książka – wielki człowiek” cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych Czytelników naszych bibliotek oraz ich Rodziców. Miło nam poinformować , iż od początku naszego projektu wydaliśmy już
180 Wyprawek Czytelniczych w tej edycji. Po krotce przypominamy o tym projekcie
W Wyprawce dzieci znajdą książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!