Gala konkursu Lady Di

Gala konkursu „Lady D. im. Krystyny Bochenek” odbyła się 19 maja br. o godz. 17.00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Celem konkursu było uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet z województwa łódzkiego, wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw. Kapituła wybierała laureatki w wielu kategoriach.- Kultura i sztuka, sport, życie społeczne oraz życie zawodowe.

Skrót “Lady D.” pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled – Dama Niepełnosprawna. Konkurs swoją nazwę zawdzięcza także zmarłej tragicznie księżnej Dianie, znanej z działalności charytatywnej. Wśród nominowanych kobiet znalazły się również przedstawicielki powiatu wieruszowskiego min. bibliotekarka Beata Waniek. Jej kandydatura została zgłoszona przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie. Beata Waniek od lat angażuje się w realizację wielu przedsięwzięć i projektów w obszarze kultury, propaguje czytelnictwo, prowadzi grupę teatralną „EKSTRAT” .Jest pisarką, felietonistką i miłośniczką książek.

Więcej o: ,