Zmień rozmiar czcionki

Oceń na 1Oceń na 2Oceń na 3Oceń na 4Oceń na 5 (1 głosów, średnia: 5,00 na 5)

♣ Rok 2012 rokiem Janusza Korczaka

W tym roku mija 70. rocznica tragicznej śmierci Janusza Korczaka w Treblince, a także 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej (obecnie Jaktorowskiej) w Warszawie. Dlatego, dzięki staraniom Rzecznika Praw Dziecka, Sejm ustanowił rok 2012 rokiem Janusza Korczaka.

Przez cały rok polskie instytucje kulturalne organizować będą konferencje, wydarzenia kulturalne i spotkania historyczne poświęcone postaci oraz osiągnięciom tego wielkiego pedagoga, i skupionym wokół Domu Sierot postaciom.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to może warto się nim podzielić z innymi:
  • Wykop
  • Gwar
  • Google Buzz
  • Yahoo! Buzz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Tumblr
  • MySpace

♣ Komentarze

Brak komentarzy do wpisu “Rok 2012 rokiem Janusza Korczaka”

Wypowiedz się - dodaj swój komentarz!

Prosimy, aby w komentarzach wypowiadać się w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk oraz zasad poprawnej pisowni i kultury dyskusji. Gwiazdką oznaczyliśmy pola, które trzeba wypełnić.

• Buzz
  • MySpace