Zmień rozmiar czcionki

Oceń na 1Oceń na 2Oceń na 3Oceń na 4Oceń na 5 (1 głosów, średnia: 5,00 na 5)

♣ ROK 2009 ROKIEM JULIUSZA SŁOWACKIEGO

„Naszym obowiązkiem jest uczcić i przypomnieć jednego z najwybitniejszych w polskich dziejach poetę. Jest to literatura otwarta na świat i inne kultury, ale nieuciekająca od tematów lokalnych, łącząca polską kulturę i historię z kręgiem antycznej cywilizacji greckiej, pełna fantastyki i wizjonerstwa” – brzmi zapis, który znalazł się w sejmowej uchwale z 9. stycznia 2009 ogłaszającej rok 2009 rokiem Juliusza Słowackiego.

Juliusz Słowacki urodził się 4 września 1809 roku w Krzemieńcu, zmarł 3 kwietnia 1849 w Paryżu, w tym roku przypada 200. rocznica urodzin i 160. rocznica śmierci Wielkiego Wieszcza. Słowacki był jednym z najwybitniejszych poetów polskich doby romantyzmu, dramaturgiem i epistolografem.

Podczas Roku Juliusza Słowackiego w całym kraju będą odbywały się imprezy poświęcone temu wielkiemu poecie.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to może warto się nim podzielić z innymi:
  • Wykop
  • Gwar
  • Google Buzz
  • Yahoo! Buzz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Tumblr
  • MySpace

♣ Komentarze

Brak komentarzy do wpisu “ROK 2009 ROKIEM JULIUSZA SŁOWACKIEGO”

Wypowiedz się - dodaj swój komentarz!

Prosimy, aby w komentarzach wypowiadać się w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk oraz zasad poprawnej pisowni i kultury dyskusji. Gwiazdką oznaczyliśmy pola, które trzeba wypełnić.

• Buzz
  • MySpace