Z wizytą w bibliotece

W dniu 18 listopada br. Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła dzieci z klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie wraz z wychowawczynią p. Gabrielą Kowalczyk . Celem spotkania było zapoznanie uczniów z nowoczesną, komputerową wypożyczalnią biblioteki oraz czytelnią multimedialną.

Pani Katarzyna Idzikowska dyrektor biblioteki opowiedziała uczniom historię powstania biblioteki oraz przedstawiła jej główne zadania i zasady funkcjonowania. Opowiedziała o różnorodnych formach aktywności biblioteki oraz zademonstrowała sposób korzystania z komputerowej wypożyczalni biblioteki. Mowa była również o zbiorach regionaliów, dokumentujących historię i kulturę powiatu wieruszowskiego. Na koniec uczniowie mieli okazję poserwować po Internecie, co niewątpliwie sprawiło im największą przyjemność.

Więcej o: , ,