Z wizytą w bibliotece

W dniu 6 stycznia br. Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie wraz z wychowawczynią p. Beatą Nowak. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z nowoczesną, komputerową wypożyczalnią biblioteki i czytelnią multimedialną.

Pani Elżbieta Wierzba opowiedziała uczniom historię powstania biblioteki oraz przedstawiła jej główne zadania i zasady funkcjonowania biblioteki., opowiedziała o różnorodnych formach aktywności biblioteki oraz zademonstrowała sposób korzystania z komputerowej wypożyczalni biblioteki. Mowa była również o zbiorach regionaliów, dokumentujących historię i kulturę powiatu wieruszowskiego. Na koniec uczniowie mieli okazję poserwować po Internecie, co niewątpliwie sprawiło im największą przyjemność.

Więcej o: ,