Z Książką na Walizkach w Wójcinie

Po raz piąty ”Walizki” zagościły w bibliotece w Wójcinie, dnia 10 maja 2017 roku. Na kolejne łódzkie spotkanie pisarzy z młodymi czytelnikami, uczniami klas IV-VI szkoły podstawowej, przybyła krakowska pisarka Pani Krystyna Ryrych. Autorka powieści dla młodzieży, w których porusza wiele aktualnych problemów współczesnego świata i z których płynie niezwykła mądrość dla młodego, czasem zbuntowanego czytelnika.

Uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym ogłoszonym przez Wydawnictwo Literatura, który polegał na wykonaniu ilustracji do książki Krystyny Ryrych „Koniec świata nr 13”. Na konkurs wpłynęło pięć prac, zwycięzcą został Jakub Panek z klasy VIa. Nagrody dla zwycięzcy i wyróżnionych ufundowało Wydawnictwo Literatura, nagrody dla pozostałych uczestników Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach.

Na zakończenie wszyscy właściciele książek Krystyny Ryrych otrzymali imienną dedykację, czasem wzbogaconą własnoręczną ilustracją autorki.

Więcej o: ,