XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w gminie Łubnice

Dnia 2 czerwca 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach odbyły się warsztaty literackie, które prowadził Michał Zawadka, wyjątkowy autor bajek dla dzieci. W spotkaniu pn. „Społeczny savoir vivre czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk”, udział wzięli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej w Łubnicach. Podczas wspólnych rozmów i zabaw dzieci nauczyły się rozumienia i dbania o dobrodziejstwo matki – natury, a wszystko za sprawą lektury „Mądrość z natury”. Fragmenty swojej książki Michał Zawadka z wielkim zaangażowaniem czytał w trakcie spotkania, poprzez co młodzi słuchacze dowiedzieli się wiele o prawdziwej przyjaźni, szacunku dla innych, tolerancji, także umiarze i roztropności.
Warsztaty z Michałem Zawadką okazały się nie tylko dobrą zabawą ale również wspaniałą lekcją dobrego zachowania.

W Wójcinie dnia 6 czerwca 2014 roku do biblioteki przybyli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami. W czasie spotkania przeczytane zostały utwory Małgorzaty Strzałkowskiej, Michała Zawadki oraz fragment opowiadania „Magiczny Kotek” Sue Bantley. Lektorzy tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Wójcinie to: Pani Wioletta Biedal – przedstawicielka Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną” oraz Pani Jadwiga Podejma – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łubnicach.