Wystawa Jana Stencla

18 października w siedzibie biblioteki o godz. 12.00 miało miejsce otwarcie wystawy Jana Stencla, malarza mieszkającego w Walichnowach. Pan Jan jest samoukiem. Jego malarstwo cechuje różnorodność tematów oraz technik malarskich. Maluje portrety, krajobrazy, motywy biblijne, wizerunki świętych itp. Na otwarcie licznie przybyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie wraz z panią Danutą Urbaś i panią Małgorzatą Karkoszką oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie z panią Teodorą Ziembą. Słowo wstępne o malarzu i jego malarstwie wygłosiła Katarzyna Idzikowska- Dyrektor PBP w Wieruszowie. Wystawa jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych w godzinach pracy biblioteki do końca października. Serdecznie zapraszamy.

Więcej o: , , ,