Zmień rozmiar czcionki

Oceń na 1Oceń na 2Oceń na 3Oceń na 4Oceń na 5 (Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu)

♣ Wystawa fotograficzna „Ziemia Wieruszowska”

Wystawa Ziemia Wieruszowska Autorami prac są: p. Janusz Kania – fotografik, mieszkaniec Wieruszowa, Łukasz Dąbik, – absolwent Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach i Rafał Dąbik – opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach. Zalążek pomysłu powstania wystawy zrodził się kilka lat temu. Można powiedzieć, że zgodnie z przysłowiem: „Potrzeba matką wynalazku …” -.za sprawą młodzieży biorącej udział w przygotowaniach do eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Uczestnikom konkursu trudno było zaprezentować wszystkie ciekawe i historyczne miejsca w powiecie, gdyż takiej wyczerpującej publikacji powiat dotąd nie posiadał, zaś zorganizowanie wielu wycieczek było niestety niemożliwe, chociażby ze względów czasowych. Tak więc, prezentacja niemal wszystkich obiektów PTTK na terenie powiatu była jedynym rozwiązaniem. Bez chwili wahania autorzy przystąpili do katalogowania każdego, ciekawego miejsca. Tym sposobem udało się zgromadzić ponad dwieście kilkanaście pozycji, gdyż tyle jest obiektów zasługujących w różnoraki sposób na uwagę turystów i gości odwiedzających nasz powiat.

Wystawa Ziemia Wieruszowska

„Prezentując wystawę pt. „ZIEMIA WIERUSZOWSKA” mamy ogromną nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, powstanie album, będący katalogiem naszego dorobku historyczno-kulturalnego, a młodzież w szkołach będzie mogła z łatwością poznawać nawet najdalsze zakątki powiatu i Ziemi Wieruszowskiej. Materiały zdjęciowe i opisy są już gotowe. Szukamy jedynie sponsorów, którzy zechcieliby wydać cały zgromadzony materiał”.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to może warto się nim podzielić z innymi:
  • Wykop
  • Gwar
  • Google Buzz
  • Yahoo! Buzz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Tumblr
  • MySpace

♣ Komentarze

Brak komentarzy do wpisu “Wystawa fotograficzna „Ziemia Wieruszowska””

Wypowiedz się - dodaj swój komentarz!

Prosimy, aby w komentarzach wypowiadać się w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk oraz zasad poprawnej pisowni i kultury dyskusji. Gwiazdką oznaczyliśmy pola, które trzeba wypełnić.

• Buzz
  • MySpace