Wyjazd szkoleniowy do Wrocławia

Dnia 7 maja 2008 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zorganizowała dla bibliotekarzy bibliotek gminnych powiatu wieruszowskiego wyjazd szkoleniowy do Wrocławia.

Tematem przewodnim szkolenia było zapoznanie się bibliotekarzy z nowoczesną biblioteką, która funkcjonuje pod nazwa Mediateka.

Mediateka powstała w ramach projektu Fundacji Bertelsmanna przy współpracy z miastem Wrocław i Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu. Jej oferta skierowana jest głównie do młodych ludzi w wieku od 13-tu do 25-ciu lat. Elementami wyróżniającymi Mediatekę jest MultiCentrum interaktywne centrum edukacji, którego celem jest uzupełnienie wiedzy oferowanej w tradycyjnym systemie nauczania oraz Language Cafe – proponujące konwersacje z native speakerami.

Organizatorzy wyjazdu zadbali również o to, by był czas na spacer po wrocławskim rynku, obiad w orientalnej restauracji, małe zakupy oraz kino.

Więcej o: , ,