Wyjazd szkoleniowy do Olsztyna

Pracownicy Biblioteki Powiatowej w Wieruszowie oraz Gminnej Biblioteki z Lututowa i Czastar uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do Olsztyna. Wyjazd był organizowany przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu w ramach Tygodnia Bibliotek w dniach 11-12 maja 2005 r.

Tematem przewodnim szkolenia było zapoznanie się bibliotekarzy z możliwościami automatyzacji i modernizacji bibliotek na przykładzie bibliotek olsztyńskich.

W ramach projektów unijnych udało się w Olsztynie całkowicie skomputeryzować sieć biblioteczną. Bibliotekarze mogli podziwiać wzorcowo działającą Bibliotekę Wojewódzką w Olsztynie, bibliotekę Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego a także nowo otwartą bibliotekę pod kosmiczną nazwą Planeta 11. Jest ona jedną z sześciu tego typu bibliotek na świecie i jedną z dwóch w Polsce, obok Mediateki we Wrocławiu.

Przy okazji bibliotekarze mogli podziwiać przeurocze miasto Olsztyn oraz przepiękne Mazury, krainę tysiąca jezior.

Więcej o: , ,