Wyjazd szkoleniowy bibliotekarzy

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zorganizowała dla bibliotekarzy powiatu wieruszowskiego wyjazd szkoleniowy do Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Szkolenie zostało zaplanowane na 11 maja 2012 r. Tematem przewodnim było poznanie Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej.

W szkoleniu wzięło udział dziewiętnastu bibliotekarzy z terenu powiatu wieruszowskiego. Program został ułożony w taki sposób, aby umożliwić uczestnikom poznanie warsztatu pracy bibliotekarzy w tym dziale a jednocześnie zaprezentować najważniejsze i najcenniejsze stare druki oraz kartografiki. Kilka słów o historii budynku i zgromadzonych w nim zbiorach specjalnych powiedział dr Dariusz Przybytek, a po Dziale Starych Druków oprowadzała grupę Diana Codogni-Łańcucka – Kierownik Oddziału.

Warto zauważyć ze Biblioteka posiada największy w Polsce zbiór starych druków tłoczonych w latach 1456-1800 – z tego tytułu zajmuje znaczące miejsce w Europie. Na uwagę zasługuje również najbogatszy w Polsce zbiór średniowiecznych manuskryptów a także biblioteka może poszczycić się cennymi zbiorami kartograficznymi oraz ikonograficznymi.