Zmień rozmiar czcionki

Oceń na 1Oceń na 2Oceń na 3Oceń na 4Oceń na 5 (Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu)

♣ Wyjazd szkoleniowy bibliotekarzy

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zorganizowała dla bibliotekarzy powiatu wieruszowskiego wyjazd szkoleniowy do Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Szkolenie zostało zaplanowane na 11 maja 2012 r. Tematem przewodnim było poznanie Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej.

W szkoleniu wzięło udział dziewiętnastu bibliotekarzy z terenu powiatu wieruszowskiego. Program został ułożony w taki sposób, aby umożliwić uczestnikom poznanie warsztatu pracy bibliotekarzy w tym dziale a jednocześnie zaprezentować najważniejsze i najcenniejsze stare druki oraz kartografiki. Kilka słów o historii budynku i zgromadzonych w nim zbiorach specjalnych powiedział dr Dariusz Przybytek, a po Dziale Starych Druków oprowadzała grupę Diana Codogni-Łańcucka – Kierownik Oddziału.

Warto zauważyć ze Biblioteka posiada największy w Polsce zbiór starych druków tłoczonych w latach 1456-1800 – z tego tytułu zajmuje znaczące miejsce w Europie. Na uwagę zasługuje również najbogatszy w Polsce zbiór średniowiecznych manuskryptów a także biblioteka może poszczycić się cennymi zbiorami kartograficznymi oraz ikonograficznymi.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to może warto się nim podzielić z innymi:
  • Wykop
  • Gwar
  • Google Buzz
  • Yahoo! Buzz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Tumblr
  • MySpace

♣ Komentarze

Brak komentarzy do wpisu “Wyjazd szkoleniowy bibliotekarzy”

Wypowiedz się - dodaj swój komentarz!

Prosimy, aby w komentarzach wypowiadać się w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk oraz zasad poprawnej pisowni i kultury dyskusji. Gwiazdką oznaczyliśmy pola, które trzeba wypełnić.

• Buzz
  • MySpace