Wycieczka szkoleniowa bibliotekarzy do Kalisza

Z okazji Dnia Bibliotekarza 26 maja br. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zorganizowała dla bibliotekarzy powiatu wieruszowskiego wyjazd szkoleniowy do Kalisza. W tym roku bibliotekarze odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu. Biblioteka poza swoją podstawową funkcją pełni również rolę zaplecza naukowego dla Kalisza, posiada bogaty księgozbiór literatury naukowej i popularnonaukowej. Historię biblioteki i jej działalność przedstawiły: Kierownik Biblioteki Głównej Eleonora Morawska, Kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Urszula Włodarska, Kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego Maria Bogatko, Starszy kustosz z Działu Zbiorów Specjalnych Małgorzata Koralewska. Panie z niezwykłą pasją i zaangażowaniem opowiadały o swojej bibliotece a miła atmosfera towarzyszyła wymianie zawodowych doświadczeń.

W ramach wyjazdu dodatkową atrakcją dla naszych bibliotekarek był spektakl teatralny: „Szalone nożyczki” . wystawiany przez Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, cieszący się od lat dużym powodzeniem wśród publiczności.

Powiatowa Biblioteka Publicznie dziękuje Panu dyrektorowi Adamowi Borowiakowi oraz całej kadrze bibliotecznej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Kaliszu za tak sympatyczne i miłe przyjęcie bibliotekarzy z terenu powiatu wieruszowskiego.

Więcej o: , , , ,