Warsztaty z Michałem Zawadką w Gminie Łubnice

W poniedziałek 7 grudnia 2015 roku w gminie Łubnice gościliśmy Pana Michała Zawadkę, autora książek dla dzieci, aktora, założyciela wydawnictwa Mind&Dream, przede wszystkim mówcę, Michał Zawadka to również twórca warsztatów dla dzieci i młodzieży. Takie warsztaty literackie odbyły się w bibliotekach publicznych naszej gminy. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach temat spotkania brzmiał: „Chcę byś kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, kiedy wszyscy mają wywalone”. Warsztaty przeznaczone były dla uczniów gimnazjum, wzięły w nich udział klasy pierwsze. W niezwykle intrygujący a zarazem zwyczajny sposób pan Michał przekazał uczestnikom „receptę” bycie sobą. Wystarczy wyznaczać cele i je osiągać, czasem jest to po prostu nasza pasja, którą należy rozwijać i pogłębiać. Nie należy się ograniczać i uwsteczniać – bo tak robią koledzy. Każdy z nas powinien mieć poczucie własnej wartości, niekiedy więc „trzeba się oddalić się (od grupy, by móc rozwinąć skrzydła”.

Drugie spotkanie odbyło się w bibliotece w Wójcinie, wzięli w nim udział uczniowie klas I – III szkoły podstawowej. Warsztaty zatytułowane były: „Społeczny Savoir Vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk”. Dzieci podczas wspólnej zabawy nauczyły się, co znaczy” gra w życie”, czyli co dzieje się z nami każdego dnia. Spotkanie przebiegało w dość głośnej, pełnej humoru atmosferze, ale tak być powinno ,jeśli zabawa i nauka idą razem. Poprzez to dzieci zaznajomiły się z takimi pojęciami jak: umiar, rozsądek, przyjaźń, tolerancja. Wszystkie te sentencje przedstawione zostały w książce Michała Zawadki pt.”Mądrość z natury”, której fragmenty uczestnicy spotkania wysłuchali, oczywiście w wykonaniu autora.