VII Festiwal Piosenki z bajki – Koncert Galowy

1 czerwca 2014 w Wieruszowskim Domu Kultury na scenie letniej „Pod Kasztanem” odbył się koncert galowy VII Powiatowego Festiwalu pn. „Piosenki z bajki” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego oraz Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Festiwal ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury.

Celem konkursu było: wyłonienie talentów muzycznych, młodych mieszkańców powiatu oraz popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Adresatami konkursu byli: przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego. Galę prowadziły Katarzyna Idzikowska – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie oraz Elżbieta Dąbrowska – Koordynator Wojewódzki Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

W koncercie galowym wzięło udział 11 dzieci z 5 przedszkoli i 3 szkół podstawowych powiatu wieruszowskiego.Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:Henryka Mikołajczyk, Krzysztof Bezen, Katarzyna Brzezińska.

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii przedszkola:

• Nagrodę Główną – Statuetkę Złotego Klucza Wiolinowego i I miejsce – Julita Okoń Publiczne Samorządowe Przedszkole nr 3 w Wieruszowie
  • II miejsce – Julia Adamska – Oddział przedszkolny SP w Teklinowie
  • II miejsce- Julia Biedal – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Czastarach
  • III miejsce – Paulina Bednarek – Publiczne Przedszkole w Lututowie
  • Wyróżnienie – Kinga Sularz – Publiczne Przedszkole w Lututowie
  • Wyróżnienie – Michał Tęsiorowski- Gminne Przedszkole w Galewicach

W kategorii Szkoły Podstawowe I-III

• Nagrodę Główna – Statuetkę Złotego Klucza Wiolinowego i I miejsce – Betina Kozłowska Szkoła Podstawowa w Niwiskach
  • II miejsce – Martyna Domal Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieruszowie
  • II miejsce Karolina Pluskota – Zespól Szkól im. Bohaterów Września 1939r. w Czastarach
  • III miejsce Julia Rejman – Szkoła Podstawowa w Niwiskach
  • Wyróżnienie – Klaudia Zawada -Szkoła Podstawowa w Niwiskach

Nagrody małym gwiazdom wręczał Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Katarzyna Idzikowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie . Poza nagrodami konkursowymi Nagrodę Dyrektora Wieruszowskiego Domu Kultury otrzymała Klaudia Zawada.

Wszystkie dzieci, które brały udział w festiwalu otrzymały nagrody. Katarzyna Idzikowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Festiwal. Szczególne słowa podziękowania należą się opiekunom i rodzicom, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dzieci do występu. Wszystkich olśniły przepiękne, bajkowe kreacje małych gwiazd, pomysłowe scenografie a także układy choreograficzne Podziękowania dla Anety Kurzyńskiej, Ilony Cieśli, Edyty Karkoszki, Jolanty Morty, Iwony Okoń, Marzeny Sokołowskiej, Beaty Świsulskiej, Małgorzaty Matuszewskiej, Renaty Mielczarek oraz dla pracowników Wieruszowskiego Domu Kultury. Sponsorem nagród rzeczowych było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.