V Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki – już po przesłuchaniach

V Festiwal Piosenki z Bajki - przesłuchania30 maja 2012 r. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania V Powiatowego Festiwalu „Piosenki z bajki”, adresowanego do przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Na konkurs wpłynęły 23 zgłoszenia z 3 przedszkoli i 9 szkół podstawowych powiatu wieruszowskiego.

Kategoria: PRZEDSZKOLA

Lp.Imię i NazwiskoPrzedszkole/wiekTytuł piosenki
1Antonina MaciejewskaPrzedszkole publiczne w Lututowie
4 lata
„Królewna Śnieżka”
2Rozalia PietraszewskaPrzedszkole publiczne w Lututowie
5 lat
„Chłopiec z drewna”
3Julia RejmanOddział Przedszkolny w Szkole w Niwiskach
6 lat
„Bal moich lalek”
4Martyna StefaniakPubliczne Przedszkole Samorządowe w Czastarach
5 lat
„Bajka różne ma imiona”
5Julia BiedalPubliczne Przedszkole Samorządowe w Czastarach
5 lat
„Laleczka z saskiej porcelany”

Kategoria: SZKOŁY

Lp.Imię i NazwiskoSzkoła/ klasaTytuł piosenki
1Delfina KozłowskaSzkoła Podstawowa w Niwiskach
Klasa II
„Koronkowa Lambada”
2Betina KozłowskaSzkoła Podstawowa w Niwiskach
Klasa I
„Pocałuj żabkę w łapkę”
3Nikodem MarynowskiSzkoła Podstawowa w Niwiskach
Klasa II
“Marchewkowe Pole”
4Oliwia MorgaSzkoła Podstawowa w Lututowie
Klasa II a
„Nieszczęśliwy Kopciuszek”
5Natalia LeszczyńskaSzkoła Podstawowa w Lututowie
Klasa II a
„Kot w butach”
6Martyna DomalSP Nr 1 w Wieruszowie
Klasa I b
„Naprawdę chcę”
7Kacper KosSzkoła podstawowa w Pieczyskach
Klasa II
„Mały Książe”
8Marita MieszałaSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolnikach
Klasa III SP
„Urodziła się Królewna”
9Adrianna WójcikSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolnikach
Klasa III SP
„Modlitwa Esmeraldy”
10Weronika KowalczykSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolnikach
Klasa II SP
„Krasnoludki”
11Kinga PrymasSzkoła Podstawowa w Teklinowie
Klasa II
„Smutna Królewna”
12Aleksandra HącelZespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Czastarach
Klasa III a
„Cierpliwie czekam”
13Wiktoria PoprawaZespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Czastarach
Klasa III a
„Wiatr zna imię Me”
14Amelia WośSzkoła Podstawowa w Radostowie
Klasa III
„Podróż do krainy bajek”
15Kinga GrelaSzkoła Podstawowa w Radostowie
Klasa III
„Kopciuszek”
16Nicola KasprzakSzkoła Podstawowa w Galewicach
Klasa III
„Pluszowy miś”
17Michał PietrzakSzkoła Podstawowa w Galewicach
Klasa III
„Mała smutna królewna”
18Natalia KotalaSzkoła Podstawowa w Galewicach
Klasa II
„Zuzia lalka nieduża”

Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:

  • Henryka Mikołajczyk- nauczyciel muzyki
  • Marcin Sobczak- nauczyciel muzyki
  • Marcin Ostrycharz – animator kultury

Do finału zakwalifikowali się:

W kategorii przedszkola:

Antonina MaciejewskaPrzedszkole publiczne w Lututowie
4 lata
Rozalia PietraszewskaPrzedszkole publiczne w Lututowie
5 lat
Julia RejmanOddział Przedszkolny w Szkole w Niwiskach
6 lat
Martyna StefaniakPubliczne Przedszkole Samorządowe w Czastarach
5 lat
Julia BiedalPubliczne Przedszkole Samorządowe w Czastarach
5 lat

W kategorii szkoły:

Betina KozłowskaSzkoła Podstawowa w Niwiskach
Klasa I
Oliwia MorgaSzkoła Podstawowa w Lututowie
Klasa II a
Martyna DomalSP Nr 1 w Wieruszowie
Klasa I b
Kacper KosSzkoła podstawowa w Pieczyskach
Klasa II
Marita MieszałaSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolnikach
Klasa III SP
Adrianna WójcikSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolnikach
Klasa III SP
Weronika KowalczykSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolnikach
Klasa II SP
Amelia WośSzkoła Podstawowa w Radostowie
Klasa III

Dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu – wokalistom, grupom choreograficznym, chórkom za udział w festiwalu oraz nauczycielom, opiekunom i rodzicom za wkład włożony w przygotowanie nie tylko wokalne dzieci, a także przygotowanie scenografii, choreografii i charakteryzacji uczestników festiwalu.

Zapraszamy na koncert galowy laureatów festiwalu, który odbędzie się 5 czerwca (wtorek) o godzinie 10.00 w sali Wieruszowskiego Domu Kultury.

Organizatorzy: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Wieruszowski Dom Kultury.

Zdjęcia wykonał Rocco.

Więcej o: , , ,