V Festiwal Piosenki z Bajki Wieruszów 2012 – zapraszamy do wzięcia udziału

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie
Starostwo Powiatowe w Wieruszowie

Regulamin przesłuchań konkursowych

1. Do udziału w koncercie konkursowym, który odbędzie się 30 maja 2012 r. o godz.10.30 (od godz. 08:30 próby mikrofonu) w Wieruszowskim Domu Kultury zapraszamy solistów – uczniów przedszkoli i szkół podstawowych kl. 1-3 z powiatu wieruszowskiego.
  2. Przedszkola mogą reprezentować najwyżej dwaj wykonawcy, natomiast szkoły trzej.
  3. Uczestnikowi może towarzyszyć chórek lub zespół taneczny (maksymalnie trzy osobowy)
  4. Soliści wykonywać będą repertuar piosenek z bajki lub mające treści bajkowe. Wykonawcy mają obowiązek korzystania z własnych podkładów muzycznych wyłącznie na nośnikach cyfrowych ( płyty CD, Pendrive) lub własnego akompaniamentu. Uczestników obowiązywać będzie odpowiednie przebranie.
  5. Organizatorzy zapewniają fortepian, pozostałe instrumenty zapewnia placówka uczestnika konkursu.
  6. Wykonawców oceniać będzie JURY, które po wysłuchaniu wszystkich uczestników uda się na naradę.
  7. Lista laureatów zakwalifikowanych do Galowego Koncertu, będzie ogłoszona przez organizatorów tuż po obradach Jury w godzinach przedpołudniowych. Laureaci mają obowiązek wystąpienia w Koncercie Galowym, który odbędzie się w Wieruszowskim Domu Kultury 5 czerwca o godz. 10:00.
  8. Do karty zgłoszenia uczestnicy zobowiązani są dołączyć informacje na temat autorów tekstu oraz kompozytorów.
  9. Placówki biorące udział w festiwalu mogą zapewnić reprezentację dzieci i uczniów (publiczność) w liczbie 10 osób z każdego ośrodka w dniu przesłuchań konkursowych oraz w liczbie 10 osób w dniu Koncertu Galowego.
  10. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży.
  11. W czasie trwania festiwalu organizatorzy zapewniają:
    • lunch
    • kompetentne jury
    • profesjonalne nagłośnienie
    • atrakcyjne nagrody
    • spektakl teatralny dla dzieci w dniu Koncertu Galowego

Postanowienia końcowe:

1. Do ostatecznej interpretacji regulaminu powołani są jedynie organizatorzy.
  2. Wszelkich informacji o festiwalu udzielają: Anna Niesobska – Dyrektor Wieruszowskiego Domu Kultury i Małgorzata Zych, pod nr tel. (62) 78-41-080
    oraz Katarzyna Idzikowska Dyrektor Biblioteki Powiatowej i Elżbieta Dąbrowska pod nr tel.(62)78-31-188

Zgłoszenia przyjmowane będą listownie do dn.20 maja 2012 r. na adres:
Wieruszowski Dom Kultury
ul. Rynek 8
98-400 Wieruszów
z dopiskiem „Piosenka z bajki”.

Uwaga!

Laureaci będą mieli możliwość wystąpienia podczas tegorocznych Dni Wieruszowa i Święta Powiatu w czerwcu 2012 r.

Pliki do pobrania:

Więcej o: , , ,