Urodziny Kubusia Puchatka

10 listopada br. Biblioteka Powiatowa zmieniła swój wystrój w oczekiwaniu na niecodziennych gości. Od samego rana trwało gorączkowe rozwieszanie balonów i serpentyny, przystrajanie stołu i raczej domowe, niż biblioteczne, krzątanie. Okazją były urodziny Puchatka, na które solenizant zaprosił dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka wraz z wychowawczynią, p. Jadwigą Matyją i p. wicedyrektor – Beatą Piekielną.

W scenerii Stumilowego Lasu nie zabrakło, najwierniejszych przyjaciół misia o małym rozumku, Prosiaczka, Królika, Kłapouszka i uwielbianego przez wszystkich Tygryska, w wśród szczególnych gości znalazła się pani Sekretarz – Danuta Janiaczyk.

Zobacz zdjęcia z urodzin Kubusia Puchatka w PBP w Wieruszowie

Aby tradycji stało się zadość urodzinowe przyjęcie otwarło wręczenie prezentów, które dzieci przygotowały specjalnie dla Puchatka. Takie małe co nieco – laurki, obrazki, serduszka, mruczanki i baryłka miodu. Miś obdarował wszystkich łakociami – wspaniałym tortem urodzinowym, ze słodkim wizerunkiem mieszkańców Stumilowego Lasu oraz miodem. Po uczcie dzieci malowały Puchatkowe wizerunki, czytały napisane przez siebie mruczanki i wysłuchały jednej z przygód gromadki przyjaciół. Całości dopełniały Puchatkowe piosenki. Na zakończenie dzieci recytowały wierszyki i wpisały się do Księgi Wpisów biblioteki.

Cudowna atmosfera, jaką udało się stworzyć, wróży, że takich urodzinowych spotkań będzie jeszcze więcej.

Więcej o: , ,