Uczniowie w bibliotece powiatowej

W dniu 28 marca br. Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła dzieci z klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie wraz z wychowawczynią p. Pietras.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z nowoczesną, komputerową wypożyczalnią biblioteki i czytelnią multimedialną. Pani Katarzyna Idzikowska i Elżbieta Wierzba opowiedziały uczniom historię powstania biblioteki oraz przedstawiły jej główne zadania i zasady funkcjonowania. Opowiadały także o różnorodnych formach aktywności biblioteki oraz zademonstrowały sposób korzystania z komputerowej wypożyczalni biblioteki. Mowa była również o zbiorach regionaliów, dokumentujących historię i kulturę powiatu wieruszowskiego.
Na koniec uczniowie mieli okazję korzystać z internetu.

Więcej o: ,