Uczniowie klasy V c z SP w Wieruszowie w bibliotece powiatowej

W dniu 14 lutego br. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie gościła uczniów z klasy V c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie wraz z wychowawczynią Anną Dymacz. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z nowoczesną, komputerową wypożyczalnią biblioteki i czytelnią multimedialną. Pracownicy biblioteki opowiedzieli uczniom historię powstania biblioteki oraz przedstawili jej główne zadania i zasady funkcjonowania. Mówili także o różnorodnych formach aktywności biblioteki oraz zademonstrowali sposób korzystania z komputerowej wypożyczalni biblioteki. Mowa była również o zbiorach regionaliów, dokumentujących historię i kulturę powiatu wieruszowskiego.

Więcej o: