Tradycje Bożego Narodzenia u dzieci z Bullerbyn

21 grudnia 2010 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka w Wieruszowie z klasy III b wraz z wychowawczynią Marzeną Sokołowską. Impreza była poświecona tradycjom świątecznym na podstawie znanej i lubianej lektury „Dzieci z Bullerbyn”, która opowiada o życiu dzieci, mieszkających w Szwecji. Przy tradycyjnych piernikach, które goszczą na szwedzkich świątecznych stołach, dzieci opowiadały o świątecznych tradycjach, panujących w tym kraju.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z filmową wersją „Dzieci z Bullerbyn”. Mogli wykazać się znajomością lektury a także skonfrontować swoje wyobrażenia z wersją filmową. Impreza odbyła się w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom.

Celem projektu jest zapobieganie pogłębiania się bezrobocia, wśród absolwentów szkół średnich z terenu powiatu wieruszowskiego, zwiększenie ich elementarnej wiedzy w zakresie ekonomii i funkcjonowania małej przedsiębiorczości, teoretycznej i praktycznej.

Napisano w Aktualności Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Patriotyzm Jutra

Realizujemy projekt dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra pn Dialog z przeszłością.

Realizujemy projekt dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra" pn.: "Dialog z przeszłością".

Kalendarz imprez PTTK Ziemi Wieruszowskiej 2012/2013

Odwiedź serwis internetowy Oddziału PTTK Ziemia Wieruszowska.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do pobrania kalendarza imprez PTTK Ziemi Wieruszowskiej na rok 2012 - plik w formacie .pdf

Wieruszowski Powiat z mapą i kompasem

Zarówno dla miłośników przepraw przez las w iście wojskowym stylu jak i dla tych, którzy preferują zdecydowanie krótsze i spokojniejsze spacery pośród drzew przygotowany został produkt turystyczny "Wieruszowski Powiat z mapą i kompasem"... Czytaj dalej»

Pkt. informacji turystycznej

Logo Informacji Turystycznej.W bibliotece działa Punkt Informacji Turystycznej, którego zadaniem jest udzielanie informacji o bazie turystycznej oraz zasobach kulturowych i przyrodniczych powiatu. Można tutaj uzyskać wszelkie informacje dotyczące turystyki i rekreacyjnych walorów naszego powiatu.

Posiadamy materiały o szlakach turystycznych, regionalnych pomnikach przyrody oraz agroturystyce. Internetowe źródła informacji o bazie turystycznej, wypoczynku agroturystycznym oraz zasobach kulturowych powiatu, to m.in.:

  1. Portal Turystyczno-Krajoznawczy Województwa Łódzkiego

Dane teleadresowe Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Ziemi Wieruszowskiej:

  1. Adres do korespondencji: ul. Warszawska 61, 98-400 Wieruszów
  2. Komisje Turystyki Kwalifikowanej: piesza, kolarska, krajoznawcza
  3. Oddział posiada: przewodników turystyki pieszej, organizatorów turystyki, znakarzy szlaków pieszych i rowerowych, instruktorów krajoznawstwa

Region Kultury

Odwiedź Serwis Informacji Kulturalnych Województwa Łódzkiego. Na stronach serwisu znajdziesz aktualne informacje dot. wydarzeń kulturalnych i artystycznych woj. łódzkiego.

Życzenia Świąteczne
Wystawa Danuty Urbaś “Wspomnienie lata”