Tradycje Bożego Narodzenia u dzieci z Bullerbyn

21 grudnia 2010 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka w Wieruszowie z klasy III b wraz z wychowawczynią Marzeną Sokołowską. Impreza była poświecona tradycjom świątecznym na podstawie znanej i lubianej lektury „Dzieci z Bullerbyn”, która opowiada o życiu dzieci, mieszkających w Szwecji. Przy tradycyjnych piernikach, które goszczą na szwedzkich świątecznych stołach, dzieci opowiadały o świątecznych tradycjach, panujących w tym kraju.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z filmową wersją „Dzieci z Bullerbyn”. Mogli wykazać się znajomością lektury a także skonfrontować swoje wyobrażenia z wersją filmową. Impreza odbyła się w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom.

Więcej o: , , , , , ,