Święta po szwedzku w bibliotece

W dniu 16 grudnia br. w bibliotece powiatowej  gościły dzieci z klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie  wraz z wychowawczynią Gabrielą Kowalczyk.  Impreza była poświecona znanej i lubianej lekturze „Dzieci z Bullerbyn”, która opowiada o życiu  małych bohaterów, mieszkających w Szwecji. Tematem spotkania były  szwedzkie świąteczne zwyczaje Przy tradycyjnych piernikach, które goszczą na szwedzkich świątecznych stołach, dzieci opowiadały o bożonarodzeniowych tradycjach, panujących w tym kraju.

Więcej o: , , ,