Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia 2018 r obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji nasza biblioteka wraz z innymi bibliotekami przyłączyła się do akcji zorganizowanej z inicjatywy bibliotekarki Haliny Paluch z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Uczestnicy nieśli kolorowe transparenty i rozdawali ulotki z hasłami namawiającymi do czytania. Ta akcja ma zachęcić naszych mieszkańców, by sięgali po książkę. Miejscem zbiorki był skwer przy Cechu Rzemiosł Różnych, przy którym znajduje się jedna z trzech budek bookcrossingowych. Pozostałe budki znajdują się w parku przy stadionie oraz przy ul. Osiedlowej w pobliżu skateparku i cieszą się coraz większym powodzeniem wśród naszych mieszkańców.

Więcej o: , , , ,