Spotkanie z Zenkiem Cendrowiczem

8 kwietnia 2012r Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie gościła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie-Wsi. Było to kolejne spotkanie z cyklu Wiosennych spotkań bez barier. W ramach warsztatów bibliotecznych uczestnicy mieli możliwość zapoznanie się z różnorodnym księgozbiorem biblioteki w tym ze zbiorami specjalnymi – książką mówioną oraz regionaliami. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece w ogóle.

Gościem specjalnym był pan Zenek Cendrowicz, którego prace są wystawione od kilku dni w bibliotece. Pan Zenek mieszka w Domu Pomocy Społecznej od 8 lat. Od najmłodszych lat jego pasją jest haftowanie, wyszywanie, robienie na drutach. Jest również uzdolniony plastycznie. Uwielbia także wędkowanie oraz sport : piłkę nożną, siatkówkę itp.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wystawę prac pana Zenka.

Więcej o: , , , ,