Spotkanie sprawozdawczo-szkoleniowe bibliotekarzy bibliotek gm.pow. wieruszowskiego

W dniu 29 marca 2012 r. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie odbyło się spotkanie sprawozdawczo – szkoleniowe bibliotekarzy bibliotek gminnych powiatu wieruszowskiego.

Program spotkania obejmował prezentację podsumowania działalności bibliotek publicznych i wyników czytelnictwa z powiatu wieruszowskiego za rok 2011, którą przedstawiła Katarzyna Idzikowska Dyrektor PBP w Wieruszowie. Kolejnym punktem spotkania było omówienie tematu Statutu Biblioteki Publicznej po nowelizacji ustawy i przekazanie wzorcowego statutu uczestnikom spotkania. Następnie Elżbieta Dąbrowska podała informacje na temat Tygodnia Czytania Cała Polska czyta dzieciom na rok 2012. Wstępnie ustalono harmonogram działań i zaplanowano imprezy czytelnicze. Ostatnim punktem spotkania było ustalenie programu wyjazdu szkoleniowego bibliotekarzy w ramach Dnia Bibliotekarza do Działu Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego.