Spotkanie bibliotekarzy

W dniu 9 października 2014 w siedzibie PBP w Wieruszowie miało miejsce spotkanie bibliotekarzy gminnych bibliotek publicznych z terenu powiatu wieruszowskiego. Głównym tematem spotkania była multimedialna prezentacja platformy książek elektronicznych w języku polskim dla bibliotek publicznych i specjalistycznych. Prezentacji dokonała Julia Kantorek, specjalista ds. sprzedaży i promocji IBUK libra.

W dzisiejszych czasach dostęp do książek powinien być łatwy i szeroki, dlatego nasza biblioteka wykupiła już dostęp do IBUK libra w ramach współpracy Bibliotek Publicznych Województwa Łódzkiego. Przez rok, całodobowo czytelnicy mają darmowy dostęp do ponad 1300 tytułów pełnych tekstów książek – podręczników akademickich, publikacji naukowych, popularnonaukowych i specjalistycznych, a nawet beletrystyki z dowolnego miejsca. Nowoczesna technologia pozwala na korzystanie z książek także na urządzeniach mobilnych.