Zmień rozmiar czcionki

Oceń na 1Oceń na 2Oceń na 3Oceń na 4Oceń na 5 (Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu)

♣ Se–ma–for Film Festival On Tour 2011 – przystanek w PBP w Wieruszowie

10 maja 2011 r. Wieruszów był pierwszym przystankiem na trasie Se-ma-fora. Impreza Se – ma – for Film Festival On Tour 2011, zorganizowana została przez wytwórnię filmów lalkowych z siedzibą w Łodzi.

Studio zajmuje się głównie produkcją animacji lalkowych i rysunkowych dla dzieci i dorosłych. Na swoim koncie posiadają dwa Oscary : pierwszy z 1982 r. za „Tango” oraz drugi z 2007 r. za film pt. „Piotruś i wilk”.

W trakcie festiwalu, filmowcy wraz z Wieruszowskim Domem Kultury zorganizowali warsztaty animacji, wystawę fotosów i zdjęć z planu serialu lalkowego „Zajączek Parauszek” oraz grę miejską, w której wzięli udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych. Zabawa à la podchody, polegała na zapoznaniu się z pracą w Se – ma – forze. Uczestnicy konkurencji, mieli do zaliczenia dziesięć punktów – stacji. Na każdym postoju czekała na nich: historia studia, zagadka bądź praca przy tworzeniu postaci bajkowych. Jednym z punktów, które odwiedzili uczniowie była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie.

Wszyscy zawodnicy otrzymali od filmowców nagrody za udział we wspólnej, pozytywnie zakręconej zabawie. Film Festival on Tour 2011 odbywa się od 10 maja do 2 lipca.  W tym czasie filmowcy odbywają tournée po województwie łódzkim.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst, to może warto się nim podzielić z innymi:
  • Wykop
  • Gwar
  • Google Buzz
  • Yahoo! Buzz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Tumblr
  • MySpace

♣ Komentarze

Jeden komentarz do wpisu “Se–ma–for Film Festival On Tour 2011 – przystanek w PBP w Wieruszowie”

1. fajnie, ale przydało bysie troszkę więcej zdjęć.Ogólnie super

Komentarz dodany przez dawid | 23 maj, 2011, 22:25

Wypowiedz się - dodaj swój komentarz!

Prosimy, aby w komentarzach wypowiadać się w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk oraz zasad poprawnej pisowni i kultury dyskusji. Gwiazdką oznaczyliśmy pola, które trzeba wypełnić.

• Buzz
  • MySpace