Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnokrajowa akcja promująca biblioteki, czytelnictwo i jazdę na rowerze. Impreza była otwarta dla wszystkich chętnych. Udział był bezpłatny i nie wymagał zgłoszeń. Organizatorzy zaprosili dorosłych, dzieci, seniorów, grupy znajomych i całe rodziny.

Rajd Odjazdowego Bibliotekarza wyruszył w trasę 31 maja w niedzielne popołudnie o godzinie 14.00 z wieruszowskiego rynku. Zorganizowany został w ramach XXI Dni Wieruszowa i Święta Powiatu. Na starcie stanęło ok.100 uczestników. Trasa rajdu wynosiła 37 kilometrów. Organizatorem rajdu byli: PTTK „Ziemia Wieruszowska”, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, Towarzystwo Sportowo – Rekreacyjne przy Klubie „Prosna – Start” Wieruszów oraz Urząd Miejski.

Więcej o: , ,