Próby do inscenizacji “Wieruszowski Wrzesień 1939 r.”

23 września br. odbyły się próby z młodzieżą z wieruszowskich szkół, która w najbliższą niedzielę, wcieli się w ludność cywilną podczas inscenizacji historycznej „WIERUSZOWSKI WRZESIEŃ 1939”. Cieszymy się, że na nasz apel odpowiedziała tak liczna grupa młodzieży.

Próbę poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Historycznego GLORIA VICTIS, głównego współorganizatora tego wydarzenia.

Inscenizacja realizowana jest w ramach projektu „Nieodkryte katy ludzkich historii, wydarzeń i miejsc” realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Stowarzyszenie Historyczne GLORIA VICTIS , ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra, Gminy Wieruszów oraz Powiatu Wieruszowskiego.