Poezja Bliższa Dziecku – konkurs recytatorski w GPB w Łubnicach

Dnia 22 kwietnia 2008 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej Łubnice odbył się Konkurs Recytatorski pn. “POEZJA BLIŻSZA DZIECKU”. Do udziału w imprezie organizowanej każdego roku przez Zespół Szkół w Łubnicach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Łubnicach przystąpiło 18 uczniów klas I – III szkół podstawowych naszej gminy.

Dzieci, bardzo dobrze przygotowane przez swoich wychowawców, zarecytowały wiersze poetów polskich, m. in.: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w kategoriach poszczególnych klas.

Zwycięzcy w klasach pierwszych to: Zuzanna Zysiek (SP Łubnice), Daria Otorowska (SP Łubnice), Aleksandra Idasiak (SP Dzietrzkowice).

W klasach drugich najładniej recytowali: Marcelina Błach (SP Łubnice), Piotr Piekielny (SP Dzietrzkowice), Oliwia Łytka (SP Łubnice).

Klasy trzecie zaprezentowały najwyższy poziom: I miejsce – Roksana Wejner (SP Wójcin) ; Anita Otorowska (SP Łubnice), II miejsce – Monika Honcel (SP Łubnice); Aleksandra Syguła (SP Dzietrzkowice), III miejsce – Natalia Winkowska (SP Dzietrzkowice).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz przepiękne i cenne nagrody książkowe.

Więcej o: ,