Podsumowanie Powiatowego Konkursu czytelniczego pn. „Jak zostałem Andersenem”

W dniu 15 czerwca 2005 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Czytelniczego pn. „Jak zostałem Andersenem”.

Konkurs „Jak zostałem Andersenem”, ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i zorganizowany przy współudziale: Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie oraz Gminnych Bibliotek Publicznych w: Bolesławcu, Czastarach, Galewicach, Lututowie, Łubnicach i Sokolnikach.

Adresatami konkursu byli uczniowie klas III i IV szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego. Na konkurs wpłynęły ogólnie 62 prace indywidualne i grupowe. Łącznie w konkursie wzięło udział 81 uczniów z 22 szkół podstawowych powiatu wieruszowskiego.

Pierwszy etap konkursu przebiegał na szczeblu gminy. Każda biblioteka w gminie wyłoniła trzech finalistów, których prace zakwalifikowały się do eliminacji na szczeblu powiatu. Do finału zakwalifikowały się 22 prace. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Matyja – nauczycielka klas I-III, Ewa Junke – polonistka, Halina Biegańska – plastyk, Elżbieta Wierzba – bibliotekarz.

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

• I miejsce – Klaudia i Krystian Kuźnik – SP w Swobodzie, gm. Lututów
  • II miejsce – Konrad Bolek – SP w Swobodzie, gm. Lututów
  • III miejsce – Karolina Małolepsza, Agnieszka Wróbel – SP w Wyszanowie, gm. W-ów
  • III miejsce – Daria Kula – SP nr 2 w Wieruszowie, gm. W-ów
  • V miejsce – Monika Adamska – SP w Parcicach, gm. Czastary.

Wyróżnienia: Bartłomiej Cierkosz, Martyna Włodarczyk – SP w Żdżarach, gm. Bolesławiec; Małgorzata Kościańska – SP w Ostrówku, gm. Galewice; Marta Śmiałek – SP w Żdżarach, gm. Bolesławiec; Monika Mech – SP w Niemojewie, gm. Lututów; Klaudia Wazner – SP w Walichnowach, gm. Sokolniki; Agnieszka Pacyna, Andżelika Sowa – SP w Ostrówku, gm. Galewice; Andżelika Kużbik – SP w Żdżarach, gm. Bolesławiec.

Sponsorem nagród rzeczowych w finale konkursu jest Starosta Wieruszowski oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie. Na szczeblu gminnym nagrody fundowały Miejsko-Gminna i Gminne Biblioteki Publiczne.

Zobacz zdjęcia z podsumowania konkursu czytelniczego “Jak Zostałem Andersenem”

Na podsumowanie konkursu przybyły prawie wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie wraz z opiekunami, dyrektorami szkół, rodzicami. Nagrody wręczały pani Katarzyna Idzikowska dyrektor PBP w Wieruszowie, Alicja Ruta Naczelnik Spraw Społecznych. Zwycięzcom konkursu, którzy reprezentowali gminę Lututów, nagrodę wręczał wójt Lututowa Józef Suwara. Uroczystość podsumowania powiatowego konkursu czytelniczego uświetnił występ koła teatralnego „Pajacyk”, działającego przy Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie. Opiekunem koła jest pani Katarzyna Miś – Prokop.

Więcej o: , , ,