Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łubnicach na czytelników biblioteki – dnia 09 marca 2006 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach, w obecności Dyrektora szkoły mgr Ireny Szymanek, odbyła się impreza biblioteczna ph: „Pasowanie na czytelnika”.

Udział w niej wzięli uczniowie klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej w Łubnicach oraz ich wychowawcy p. Wiesława Mączka i p. Anetta Szynczewska-Weaver. Klasa druga przygotowała i przedstawiła część artystyczną poświęconą książce i bohaterom książkowym, aby zachęcić „pierwszaków” do czytania książek i odwiedzania biblioteki.

Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika przez kierownika GBP p. Dorotę Wejner. Następnie każdemu wręczono upominek – książeczkę oraz identyfikator, upoważniający ucznia do samodzielnego korzystania z biblioteki. Dzieci poznały wyposażenie biblioteki oraz zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, dowiedziały się w jakich godzinach mogą wypożyczać książki i korzystać z czytelni. Dodatkowe atrakcje: słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz quiz nagradzany słodyczami.

Dzięki tak wspaniale przygotowanej imprezie dzieci zostały zachęcone do czytania i częstego wypożyczania książek, zapewne biblioteka będzie im się kojarzyła z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.

Więcej o: ,