Nowości wydawnicze w Wieruszowie

Od niedawna w wieruszowskich księgarniach można spotkać najnowsze pozycje, których autorami są osoby z Powiatu Wieruszowskiego.

Szkice o muzyceWznowione po latach „Szkice o muzyce” Bohdana Pilarskiego przedstawiają zatrzymane w kadrze obrazy muzyczne z drugiej połowy lat 50. i 60. XX wieku. Czytelnik odnajdzie tu klimat życia muzycznego z tamtych lat. Książka zawiera także liczne wywiady z wybitnymi artystami, m.in. z Witoldem Lutosławskim.


Nad Prosną i Niesobią„Nad Prosną i Niesobią” autorstwa Jerzego Zygmunta Maciejewskiego to zamykające trylogię opracowanie, które jest kontynuacją publikacji materiałów źródłowych. Dwie pierwsze części to: „Z Paulinami przez wieki” oraz „Almanach Ziemi Wieruszowskiej”.


Dwory Weryho-Darewskich na tle dziejówTrzecią nowością jest książka Jana Maślanki „Dwory Weryho-Darewskich na tle dziejów”, w której autor opisuje okoliczne dwory szlacheckie i mieszkających tam ludzi. Książka wiernie oddaje również nasze doświadczenia związane z najazdem Niemców w 1939 roku na Wieluń.


Pozycje te można również odnaleźć w siedzibie Powiatowej Bibliotece Publicznej. Serdecznie polecamy!

Więcej o: , ,

Zarządzanie prywatnością

    Cookie statystyk

    Ciasteczka używane przez Google Analytics. Służą do monitorowania ruchu na naszej stronie. Dokładne informacje o ich funkcjach znajdziesz na stronie Prywatność-RODO.

    _utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz