Narodowe Czytanie 2013 w Wieruszowie: Aleksander Fredro – relacja z happeningu

Bibliotekarze Ziemi Wieruszowskiej włączyli się 7 września 2013r do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”

Tegoroczne „Narodowe Czytanie” rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia twórczości autora oraz wspólnego odczytania „Pawła i Gawła” w wykonaniu wszystkich zebranych mieszkańców na Wieruszowskim Rynku w samo południe. Następnie mieszkańcy mogli obejrzeć krótkie inscenizacje z najpopularniejszych dzieł Fredry w wykonaniu grupy teatralnej EKSTRAKT z Sokolnik pod kierunkiem Beaty Waniek, grupy teatralnej „Pajacyk” z Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie pod kierunkiem Katarzyny Miś-Prokop , młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie, oraz młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie. Uczestników spotkania zachęcono do przyniesienia książek z utworami Aleksandra Fredry. Była możliwość składania w nich pamiątkowego stempla. „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich.

Powiatowa Biblioteka Publiczna składa podziękowania wszystkim , którzy włączyli się do akcji „Narodowe czytanie”. Szczególne podziękowania dla grupy teatralnej EKSTRAKT z Sokolnik i opiekuna Beaty Waniek, dla grupy teatralnej „Pajacyk” i opiekuna Katarzyny Miś-Prokop z Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, dla uczniów Szymona Sarnowskiego, Karola Włodarczyka i nauczycielki Urszuli Kani z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie, dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie, dla Włodzimierza Adamskiego oraz Bolesława Bednarka . Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Wieruszowa za wspólne czytanie i zapraszamy za rok.

Więcej o: ,