Młodzież z ZSP w bibliotece powiatowej

W dniu 28 września br. Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła młodzież z klasy II LPzi b z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Klimas.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z nowoczesną, komputerową wypożyczalnią biblioteki i czytelnią multimedialną. Pracownik biblioteki Elżbieta Wierzba opowiedziała uczniom historię powstania biblioteki oraz przedstawiła jej główne zadania i zasady funkcjonowania. Mówiła także o różnorodnych formach aktywności biblioteki oraz zademonstrowałą sposób korzystania z komputerowej wypożyczalni biblioteki. Mowa była również o zbiorach regionaliów, dokumentujących historię i kulturę powiatu wieruszowskiego.

Więcej o: ,