Książka mówiona w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie

Pragnąc dotrzeć do jak największej ilości czytelników Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie nie poprzestaje na gromadzeniu książek i czasopism. Asortyment został wzbogacony o kolejny rodzaj zbiorów.

We wrześniu 2010 roku rozpoczęto gromadzenie “książek mówionych”, tworząc punkt dla czytelników niewidomych i niedowidzących. W związku z coraz większym zainteresowaniem ze strony czytelników nowymi nośnikami, zdecydowano się na zakup „książek mówionych” zapisanych w formie płyt CD w standardzie Daisy.

Na chwilę obecną Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie jest jedyną placówką w powiecie, udostępniającą tego rodzaju zbiory. Biblioteka nawiązała również współpracę z Fundacją „Klucz” i Polskim Związkiem Niewidomych, dzięki której nasze zbiory dla osób niewidomych i słabowidzących wzbogaciły się o kolejne pozycje książki mówionej.

Napisano w Aktualności Tagi: , , ,

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Patriotyzm Jutra

Realizujemy projekt dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra pn Dialog z przeszłością.

Realizujemy projekt dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra" pn.: "Dialog z przeszłością".

Kalendarz imprez PTTK Ziemi Wieruszowskiej 2012/2013

Odwiedź serwis internetowy Oddziału PTTK Ziemia Wieruszowska.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do pobrania kalendarza imprez PTTK Ziemi Wieruszowskiej na rok 2012 - plik w formacie .pdf

Wieruszowski Powiat z mapą i kompasem

Zarówno dla miłośników przepraw przez las w iście wojskowym stylu jak i dla tych, którzy preferują zdecydowanie krótsze i spokojniejsze spacery pośród drzew przygotowany został produkt turystyczny "Wieruszowski Powiat z mapą i kompasem"... Czytaj dalej»

Pkt. informacji turystycznej

Logo Informacji Turystycznej.W bibliotece działa Punkt Informacji Turystycznej, którego zadaniem jest udzielanie informacji o bazie turystycznej oraz zasobach kulturowych i przyrodniczych powiatu. Można tutaj uzyskać wszelkie informacje dotyczące turystyki i rekreacyjnych walorów naszego powiatu.

Posiadamy materiały o szlakach turystycznych, regionalnych pomnikach przyrody oraz agroturystyce. Internetowe źródła informacji o bazie turystycznej, wypoczynku agroturystycznym oraz zasobach kulturowych powiatu, to m.in.:

1. Portal Turystyczno-Krajoznawczy Województwa Łódzkiego

Dane teleadresowe Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Ziemi Wieruszowskiej:

1. Adres do korespondencji: ul. Warszawska 61, 98-400 Wieruszów
  2. Komisje Turystyki Kwalifikowanej: piesza, kolarska, krajoznawcza
  3. Oddział posiada: przewodników turystyki pieszej, organizatorów turystyki, znakarzy szlaków pieszych i rowerowych, instruktorów krajoznawstwa

Region Kultury

Odwiedź Serwis Informacji Kulturalnych Województwa Łódzkiego. Na stronach serwisu znajdziesz aktualne informacje dot. wydarzeń kulturalnych i artystycznych woj. łódzkiego.

Otrzymaliśmy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej
Zakup nowości wydawniczych 2010