Inauguracja Roku Stanisława Moniuszki

Rok 2019 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i UNESCO Rokiem Stanisława Moniuszki. W tym roku przypada 200-setna rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie oraz twórcy polskiej opery narodowej.

Z tej okazji Powiat Wieruszowski oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie byli organizatorami Galowego Koncertu Noworocznego, w którym wystąpili znani śpiewacy operowi. Kazimierzowi Kowalskiemu towarzyszyli soliści Małgorzata Kulińska, Małgorzata Kustosik, Ewa Szpakowska oraz Andrzej Jurkiewicz, którzy spiewali popularne utwory operowe. Impreza odbyła się 4 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sokolnikach