III d w bibliotece

1 czerwca br. Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła klasę III d wraz z wychowawczynią Marią Matyją. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą biblioteki.

Pani dyrektor Katarzyna Idzikowska oraz pani Elżbieta Wierzba pracownik biblioteki przedstawiły główne zadania i zasady funkcjonowania placówki oraz opowiedziały o różnorodnych formach aktywności biblioteki, a także o zbiorach regionaliów, dokumentujących historię i kulturę powiatu wieruszowskiego.

Uczniowie zapoznali się również z książeczkami napisanymi przez ich koleżanki i kolegów, biorących udział w czytelniczych konkursach powiatowych i wysłuchały wymyślonych przez rówieśników baśni i legend. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Więcej o: ,