Gimnazjalista- finansista – warsztaty edukacyjne

W dniu 7 września 2005 r. w ramach projektu „Gimnazjalista finansista”, realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Powiatową w Wieruszowie w Gimnazjum nr 1 im Jana Pawła II w Wieruszowie oraz w Gimnazjum nr 2 w Wieruszowie odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu podstaw ekonomii i przedsiębiorczości, prowadzone przez szkoleniowca z Poddębickiego Inkubatora Przedsiębiorczości panią Małgorzatę Szachtę.

Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z zasadami funkcjonowania gospodarki rynkowej oraz z prowadzeniem małego biznesu. Uczniowie wypełniali m.in. test określający ich predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej, słuchali wykładu i ćwiczyli w grupach. Warsztaty były swego rodzaju przygotowaniem do konkursu multimedialnego na prezentację multimedialną pt.: „Gimnazjum Małego Biznesu”, ogłoszonego dla gimnazjalistów jeszcze podczas wakacji.

Uczestnicy uhonorowani zostali Certyfikatem ABC Małego Biznesu. Projekt edukacji ekonomicznej mógł być zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Banku Polskiego.

Więcej o: