Finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego pn.: Dawno, dawno temu

W dniu 5 czerwca br. w OSP w Łubnicach o godz.11.00 odbył się finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego pn.: „Dawno, dawno temu…czyli legenda o mojej miejscowości” ogłoszony przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie przy współpracy Gminnych Bibliotek Publicznych powiatu wieruszowskiego.

Celem konkursu była aktywizacja czytelnicza dzieci, rozwijanie wyobraźni, wyzwolenie aktywności twórczej dzieci i inicjatyw czytelniczych, rozwijanie ekspresji literackiej, zainteresowanie uczniów historią własnego regionu zainteresowanie uczniów książką i jej budową. Adresatami konkursu byli uczniowie IV i V szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego.

Każdy uczestnik miał za zadanie wykonanie własnej książki w postaci kodeksu, tzn. tradycyjnej książeczki. Tematem książki była legenda prawdziwa lub wymyślona o swojej miejscowości. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Starosty wieruszowskiego oraz w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Uroczystość prowadziła Katarzyna Idzikowska. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. Pierwszy etap odbywał się na szczeblu gminnym Każda biblioteka w gminie wyłoniła trzech finalistów, których prace zakwalifikowały się do eliminacji na szczeblu powiatu. Do drugiego etapu zakwalifikowano 22 prace wykonane przez 29 uczniów z 7 gmin powiatu:

• Gmina Wieruszów: SP w Wyszanowie, SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie,
  • Gmina Bolesławiec: SP w Mieleszynie
  • Gmina Czastary: SP w Czastarach, SP w Radostowie, SP w Parcicach
  • Gmina w Galewicach : SP w Ostówku , SP w Biadaszkach
  • Gmina Łubnice: SP w Dzietrzkowicach
  • Gmina Lututów: SP w Niemojewie, SP w Hucie, SP w Lututowie
  • Gmina Sokolniki: SP w Sokolnikach, SP w Walichnowach

Wraz z uczniami przybyli opiekunowie oraz dyrektorzy szkół. Imprezę rozpoczął występ klasy V SP w Dzietrzkowicach pn: „Legendy Polskie”. Następnie został ogłoszony werdykt jury.

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

• I miejsce Sandra Kanicka – SP nr w Wyszanowie
  • II miejsce Sylwia Górecka – SP w Czastarach
  • III miejsce Natalia Kasprzak – SP w Ostówku

Nagrody uczestnikom wręczał Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek. Starosta był również fundatorem wszystkich nagród.

Więcej o: