Dzień Bibliotekarza 2007

W dniu 17 maja 2007 r. w Wieruszowskim Domu Kultury miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza. W spotkaniu uczestniczyli bibliotekarze z bibliotek publicznych, biblioteki pedagogicznej oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli przedstawiciele władz samorządowych Andrzej Szymanek – Starosta Wieruszowski, Andrzej Małys -Viceburmistrz Wieruszowa, Leszek Dominas- wójt gminy Bolesławiec, oraz przedsiębiorcy i instytucje, które włączyły się do akcji „Jedna firma – jedna książka”.

Na ręce pani dyrektor Katarzyny Idzikowskiej Starosta wieruszowski złożył wszystkim bibliotekarkom życzenia z okazji ich święta i rozdał im dyplomy uznania. Warto może przypomnieć, że na terenie powiatu działa aktualnie 1 Biblioteka Powiatowa, 1 Biblioteka miejsko-gminna, 6 bibliotek gminnych oraz 17 filii bibliotecznych, których głównym zadaniem jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych służących obsłudze potrzeb informacyjnych, edukacyjnych i samokształceniowych.

Na spotkaniu podsumowano również akcję „Jedna firma – jedna ksiązka”. Już po raz czwarty biblioteki powiatu wieruszowskiego włączyły się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Jedna firma – jedna książka”, której patronuje fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W roku 2007 akcja trwała od 1 do 30 kwietnia i polegała na ufundowaniu przez firmy co najmniej jednej książki dla dzieci lub młodzieży. Zebrane książki trafiły do biblioteki powiatowej, biblioteki miejsko – gminnej oraz bibliotek gminnych. Stąd książki trafią do bibliotek, przedszkoli, świetlic i innych placówek, znajdujących się na ich terenie. Każda ufundowana książka opatrzona została specjalną naklejką, promującą daną firmę. Firmom, przedsiębiorcom i instytucjom, którzy ofiarowali książki dla dzieci zostały złożone serdeczne podziękowania. Spotkanie umilił wszystkim występ młodzieży ze Studia Piosenki, działającym przy Wieruszowskim Domu Kultury pod kierunkiem Renaty Nowickiej.

Przedsiębiorcy i instytucje z powiatu wieruszowskiego, którzy włączyli się do akcji „Jedna firma –jedna książka”:

 • Robert Bieda – Zakład Opieki Zdrowotnej „Domestica” w Czastarach
 • Andrzej Łytkowski – Zakład Usługowo- Handlowy w Czastarach
 • Grzegorz Wojewoda – P.P.H.U. „ARTBIG” w Krajance
 • Marianna Szymanek – P.P.H.U. „ANMAR” w Czastarach
 • Justyna i Bartosz Sobkowscy – Apteka „Familia” w Czastarach
 • Grażyna Sola – Sklep Spożywczo- Przemysłowy w Czastarch
 • Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie
 • Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego „POLESIE”
 • Zakład STOL-TRUM w Wieruszowie
 • Lucjan Przybyła – Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego „Mars” w Łubnicach
Więcej o: , ,

Zarządzanie prywatnością

  Cookie statystyk

  Ciasteczka używane przez Google Analytics. Służą do monitorowania ruchu na naszej stronie. Dokładne informacje o ich funkcjach znajdziesz na stronie Prywatność-RODO.

  _utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz