Bibliotekarze w Łodzi

Dnia 7 maja 2009 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zorganizowała dla bibliotekarzy bibliotek gminnych powiatu wieruszowskiego wyjazd szkoleniowy do Łodzi. Wyjazd odbył się w ramach Dnia bibliotekarza. Tematem przewodnim szkolenia było zapoznanie się bibliotekarzy z nowoczesną Biblioteką Uniwersytetu Łódzkiego.

Biblioteka ta jest największą naukową biblioteką w regionie łódzkim, której księgozbiór ma charakter uniwersalny. Obecnie księgozbiór Biblioteki liczy ok. 3 mln woluminów. Placówka jest całkowicie skomputeryzowana i korzysta z najnowszych rozwiązań technicznych i informatycznych. Biblioteka zapewnia czytelnikom pełną informację na miejscu i przez internet, wraz z informacją o dostępności dokumentu i możliwością jego zamówienia.

Wszystkich informacji dotyczących funkcjonowania biblioteki udzielili bibliotekarzom pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej w Łodzi. Organizatorzy wyjazdu zadbali o to by bibliotekarze miło spędzili czas w stolicy województwa łódzkiego Dodatkowymi atrakcjami wyjazdu był spektakl w teatrze oraz możliwość zwiedzania największego centrum rozrywki i kultury w Łodzi – Manufaktury.

Więcej o: , ,