Biblioteka przystosowana dla potrzeb osób poruszających się na wózku

Osoby niepełnosprawne nie będą już miały problemu z dotarciem do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie – z końcem listopada 2011r zakończone zostały prace związane z przebudową budynku dla potrzeb osób poruszających się na wózku.

W ramach przebudowy wykonano  m.in.: wewnętrzną platformę pionową bezszynową podnoszącą osobę niepełnosprawną z poziomu wejścia do budynku na poziom przyziemia, nowe wewnętrzne schody wejściowe na ten poziom, nowe toalety dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieszczenie socjalne i pomieszczenie gospodarcze. Wykonawcą robót był Zakład Projektowo-Budowlany PROJEKTOBUD Kępno.

Wartość robót wynosiła ponad 150000 zł, z czego w 50% zadanie otrzymało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.